Bár profinak nevezzük a kiemelkedő teljesítményt is, a szóhoz társuló fogalom pénzzel kapcsolatos mivolta végett hajlamosak vagyunk kétkedéssel fogadni bizonyos tevékenységek professzionális változatát, önkéntelenül összekapcsolva azt doppinggal, visszaélésekkel, könyörtelenséggel. Ami az ebeket illeti, az FCI a kutyákra való tekintettel szigorúan tilt minden pénzdíjas eseményt, így elítéli a profi agárversenyzést is. Pedig a profik sokkal jobban óvják kutyáikat! 
1990 óta hazánkban is létezik profi klub, a Hungária Agárverseny klub, mely a Kontinentális Agárszövetség tagja. A klub versenyigazgatója, Benke Judit segített eligazodni a profik - mint végül kiderült, igen humánus - világában.
Az előítéletekkel szemben a profi agarasok egyáltalán nem terhelik túl kutyáikat, hanem kifejezetten kímélik őket, hogy a lehető legkevesebb sérülés mellett maximális gyorsaságot érjenek el. Az FCI versenyekkel ellentétben, ahol napi három futam sem ritka, egy profi versenyagár naponta csak egy futamot teljesíthet, sőt, Angliában - a rengeteg verseny miatt - csupán minden ötödik napon futhat. Ez egyrészt a sérülések elkerülése végett nagyon fontos, hiszen tapasztalatok szerint az egy napon futott második és harmadik futamon halmozottan fordulnak elő balesetek, másrészt az agárverseny lényege a gyorsaság, maximális teljesítményre pedig egyetlen kutya sem képes több futamon keresztül.
Ha valamit profinak nevezünk, akkor ott csak a kiemelkedő teljesítményt nyújtó versenyzőnek van helye - gondolnánk -, s lassú vagy verekedős agárra nincs szükség. A profi agárversenyzésben azonban ez nem így van, persze nem merő részvétből. Mint mindennek, ennek is meg van a maga oka. A profi agárversenyeken a kutyák legtöbbször kategóriákra osztva futnak, előzetes teljesítményeik alapján. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy a hasonló a hasonlóval versenyez. Így a kevésbé klasszis kutyának is van esélye a győzelemre, ráadásul minden futam nagyon izgalmas, hiszen a nagyon gyors kutyanem kerülhet össze nagyon lassúakkal. Egy futamban egyébként legalább négy, maximum nyolc agár versenyez. Ha egy kutya a saját kategóriájában kétszer nyer, feljebb juthat, de ha többször utolsó helyen végez, alsóbb kategóriába csúszik.
És ha egy kutya verekedős? Semmi gond, indulhat a gátfutáshoz hasonlatos versenyszámban! Itt a pálya két egyenes szakaszán két-két akadályt állítanak fel, melyet a kutyáknak futás közben át kell ugraniuk. A tapasztalat szerint ez annyira leköti az agarakat, hogy az egyébként verekedős egyedek sem foglalkoznak a többiekkel. Így a profik két legyet ütnek egy csapásra: a kötekedő példányokat sem kell kiselejtezniük, ráadásul adott egy igen látványos, közönségszórakoztató betétfutam. Hiszen azt azért ne feledjük, hogy a profi agárversenyekre fogadások köttetnek (Magyarországon még nem!), s a rendezőknek mindent meg kell tenniük a fogadók szórakoztatásáért és bizalmáért. Nem csoda, hogy nagyon szigorúak a doppingvizsgálatok, s a doppingoláson ért trénert egy életre eltiltják. A humán sportokkal ellentétben egyébként az agárversenyeken eleddig alig volt példa tiltott szerek alkalmazására. 1998-ban a Hungária Agárverseny klub rendezte a kontinens legnagyobb versenyét, az Európa Bajnokságot. A döntőbe jutott kutyáktól vizeletmintát vettek, melyeket egy írországi laborban ellenőriztek, s mindegyik eredmény negatív volt. 
Angliában az agárversenyzés nemcsak a gazdagok kiváltsága. Gyakori eset, hogy mondjuk egy acélgyári munkás vásárol magának versenyagarat, melyet azonban nem maga képez ki, hanem kihelyez egy trénerhez, aki gondoskodik a kutya ellátásáról, felkészítéséről, versenyeztetéséről. A tulajdonos pedig hétvégéken családjával meglátogatja a kutyát a trénernél, vagy kimegy a versenyre szurkolni. A kategóriáknak köszönhetően kutyája még nyerhet is! Ha pedig kiöregszik, a család magához veszi a kutyát kedvencnek. Az angol agárklubok tevékenységéhez egyébként a kiöregedett versenyagarak "nyugdíjazása" is hozzátartozik: ha a tulajdonosnak esetleg már nincs szüksége a kutyára, a klub szerető családot keres neki.
A Hungária Versenyagár klub évente kb. 15 versenyt illetve ugyanennyi edzést rendez csepeli pályáján. Mint minden profi klub, ők is csak angol agarakkal foglalkoznak, de edzéseiken részt vehetnek más agárfajták is.